Oáza modlitby (17.-19.6.2005, Vendryně)
Jde o katolické hnutí, které se vyvinulo
v Polsku v době posledních 50-ti let.
Jeho zakladatelem je diecézní
kněz František Blachnicki. Jako mladý kněz hledal po svých záporných zkušenostech, (formální víra,
vyhlazovací tábor, ztráta víry v člověka, komunistická vláda, atd.) východisko jak oslovit především mladého člověka, jak přispět k upevnění a prohloubení jeho víry, jelikož byl vystavován velkému nátlaku propagandy, zastrašování, a uměle řízených tendencí...
Více...   
Oáza Choreb · O nás · Plánujeme · Stalo se · Různé · Oáza rodin · Svědectví · Kontakty · Foto · Linky · Vzkazy · Přihláška
Dnes je Úterý 27. července  2021
Nejbližší akce:

Exercicie, dá-li Pán, se uskuteční v termínu 2.8. - 9.8.2015 (příjezd navečer, odjezd dopoledne) - 7 dní

Cena (zahrnuje ubytování, plnou penzi a zajištění péče o děti v době programu pro manžele - není-li v ceníku uvedeno jinak):

- dospělí a děti nad 10 let - 520 Kč/den

- 1. a 2. dítě ve věku od 2 do 9 let - 410 Kč/den

- další dítě ve věku 2 - 9 let - 360 Kč/den

- dítě do dvou let:

                      a) bez nároku na stravu, lůžko (vlastní postýlka) a péči chůviček) - 50 Kč/den

                      b) jinak než je uvedeno v bodu a) - 210 Kč/den

(Po přihlášení a potvrzení rezervace místa bude potřeba do 15.2.2015 zaplatit zálohu ve  výši 30% ceny. V případě neúčasti na rekolekcích se záloha vrací jen v případě, že účastník zajistí za sebe náhradu)

 

Termín konání akce (od - do):
02.08.2015 - 09.08.2015

Oáza modlitby (17.-19.6.2005, Vendryně)

Mezi jiným jsme slavili narozeniny o.Karla.

Poslední setkání tohoto školního roku se konalo ve Vendryni. V plném počtu se nás sešlo 28; z toho „tři bratři“ – o.Juzek, bratr Bohdan a bratr Robert:-), o.Karel a o.Petr (nyní z Kopřivnice). Hlavním tématem tohoto setkání byla služba-co já konkrétně dělám pro svou farnost nebo své nejbližší společenství. Snažili jsme se přemýšlet o tom, co děláme, čeho se bojíme, a co bychom měli dělat a proč se nebát:-).
Konkretizace byla zvlášť oblíbeným tématem. Líbilo se mi, když Bodzio na sobotním sdílení mluvil o tom, že : „..se říká: ´Měli bychom se ve společenství sdílet, a tím růst.´ Ale to je moc obecné, konkrétně TEĎ se podělme o své myšlenky.“ V duchu konkretizace jsme popřáli o.Karlovi k narozeninám :-). Peter a Lukáš si dali velmi záležet na blahopřání a výsledek byl:
Jménem všech, kteří tu jsou i nejsou Vám chci poblahopřát k narozeninám. Přejeme Vám hodně lásky, zdraví, štěstí, a Božího požehnání. Avšak nezůstaneme jen u těchto obecností, protože jinak by to byly jen bezduché žvásty. Proto Vám přeji hodně lásky, konkrétně té Boží, naší, všech minulých i budoucích farníků; hodně zdraví, konkrétně zdravá játra, plíce i zdravého ducha; hodně štěstí, konkrétně mušku jenom zlatou anebo celé kolo štěstí; hodně Božího požehnání, konkrétně každý den a v každou chvíli. Ať Vám je navždy život milý. Je poznat, že si poučení ze sdílení vzali k srdci :-)
Ale co předcházelo večernímu sdílení, aby vůbec bylo co sdílet? – Výšlap na Čantoryji nám bohužel neumožnilo počasí, ale odpoledne jsme se vydali na krátkou pouť do Nýdku. V tamním kostele (překrásném) nás čekal o.Karel a jeho „dvě slova“ :-). Musím říct, že tak dlouhá a pěkná „dvě slova“ jsem dlouho neslyšela? (jen doufám, že si totéž myslí i Marysz:-)) Po cestě zpět jsme se rozdělili do skupinek.
Nesmím zapomenout na Agněžku – její lekce tanečních byly perfektní (nejhlubší dojem ve většině lidí asi zanechaly žárovky a lustr :-) )
Krásné byly večerní adorace. Po těch se mi bude hodně stýskat. Být tak blízko Pánu …a v přítomnosti dobrých lidí….to člověka naplňuje Radostí a Pokojem. Ranní chvály mi budou také scházet. Hodně to pro mne znamená, ráno se probudit a jít se poklonit Bohu. Děkuji Bohu za tak pěkný víkend (pěkný prostředím, lidmi i myšlenkami).
(Míša)

P.S. – Zjistila jsem, že je velmi praktické mít kostelní zvon přímo u okna, pod kterým spím. :-)

Zůčastnění (tak nějak:-)):o.Josef, o. Karel (s doprovodem), o. Petr (s tříčleným doprovodem), b. Bohdan, b. Robert, Agnieszka; Monika, Míša, Monča, Renda, Peter, Kamil (Bno+); Terka K., Irča, Karolína, Terka G., Marián, (Megi), (Zuzka W.) (Vendr+); Hanka, Žaneta, Luci (Kar); Hanka (Opa); Alenka, Jitka, Vašek, Lukáš (olo+).


Počet zobrazení: 1958,  Datum vydání: 05.05.2006  16:40:25
Oáza pod Chorebem na poloostrově Synaj
 Tato slova Jana Pavla II. vedla o. Blachnického k myšlence velké evangelizace
"Ad Christum Redemptorem"
Modlitba na přímluvu služebníka Božího Františka Blachnického.

- Bože, Otče všemohoucí, děkujeme Ti za Tvého kněze, sluhu Božího Františka, kterého jsi neobyčejným způsobem obdařil milostí pevné víry, a který svůj život odevzdal k Tvé službě.

- Děkujeme Ti za to, že jsi mu dovolil vroucně milovat Tvou církev a porozumět nejhlubší zásadě její životnosti a plodnosti, kterou je snoubenecké odevzdání sebe v lásce Tvému Synu, podle vzoru Neposkvrněné, Matky církve.

- Děkujeme Ti také za to, že skrze tvého kněze vzniklo v Polsku Hnutí Světlo-Život, které touží vychovávat své účastníky k odevzdání a dávání sebe, a tím přispívat k růstu živých společenství církve.

- Buď velebený Bože, v služebníku Božím Otci Františkovi, v jeho životě a díle a oslav své jméno, uděl mi na jeho přímluvu milost ....., o kterou s pokorou prosím.

Amen.

 
 Tony Melendez hraje na kytaru bez rukou - nohama
a rozdává naději!

© Provincie Řádu minoritů v ČR,       Správce: o. Josef, email: ju@minorite.cz,       Webdesign: www.pudu.cz  (2021)