Janka mamou
Jde o katolické hnutí, které se vyvinulo
v Polsku v době posledních 50-ti let.
Jeho zakladatelem je diecézní
kněz František Blachnicki. Jako mladý kněz hledal po svých záporných zkušenostech, (formální víra,
vyhlazovací tábor, ztráta víry v člověka, komunistická vláda, atd.) východisko jak oslovit především mladého člověka, jak přispět k upevnění a prohloubení jeho víry, jelikož byl vystavován velkému nátlaku propagandy, zastrašování, a uměle řízených tendencí...
Více...   
Oáza Choreb · O nás · Plánujeme · Stalo se · Různé · Oáza rodin · Svědectví · Kontakty · Foto · Linky · Vzkazy · Přihláška
Dnes je Pondělí 8. března  2021
Nejbližší akce:

Exercicie, dá-li Pán, se uskuteční v termínu 2.8. - 9.8.2015 (příjezd navečer, odjezd dopoledne) - 7 dní

Cena (zahrnuje ubytování, plnou penzi a zajištění péče o děti v době programu pro manžele - není-li v ceníku uvedeno jinak):

- dospělí a děti nad 10 let - 520 Kč/den

- 1. a 2. dítě ve věku od 2 do 9 let - 410 Kč/den

- další dítě ve věku 2 - 9 let - 360 Kč/den

- dítě do dvou let:

                      a) bez nároku na stravu, lůžko (vlastní postýlka) a péči chůviček) - 50 Kč/den

                      b) jinak než je uvedeno v bodu a) - 210 Kč/den

(Po přihlášení a potvrzení rezervace místa bude potřeba do 15.2.2015 zaplatit zálohu ve  výši 30% ceny. V případě neúčasti na rekolekcích se záloha vrací jen v případě, že účastník zajistí za sebe náhradu)

 

Termín konání akce (od - do):
02.08.2015 - 09.08.2015

Janka mamou

Mám v srdci lásku a nemala som ju komu dať.

Na oázu do Čiech som sa dostala tak, že som veľmi chcela ísť na trojku. Na Slovensku sa ale práve ten rok trojka zrušila, lebo sa prihlásilo len 12 účastníkov. Tak som sondovala na internete a zistila som, že v Brne sa robí trojka. Z Košíc sme sa zúčastnili traja. Boli to krásne chvíle a rada na túto medzinárodnú oázu spomínam. (A bolo dvanásť ) Neskôr som bola aj na ďalších oázach. Na dvojku vo Vendryni sa nedá zabudnúť. V Čechách aj na Slovensku. Stále som popri tom ale hľadala kde asi bude moja životná cesta, moje povolanie. Zistila som, že zasvätený život nie je pre mňa. Modlila som sa teda o partnera aby sme si mohli založiť rodinu. Ale nikoho sa mi nepodarilo aj napriek môjmu úsiliu nájsť.
Rozmýšľala som čo ďalej. Mám v srdci lásku a nemám ju komu dať. Potom ma napadlo, že si vezmem nejaké dieťatko z detského domova. Toto rozhodnutie moje okolie prekvapilo. Nestáva sa často aby si slobodná žena adoptovala dieťatko. Dokonca mi niektorí radili aby som šla na umelé oplodnenie, keď už tak veľmi chcem mať dieťa. To som nechcela. Veď načo podnikať takéto veci, keď na svete je niekde dieťa, ktoré hľadá mamu a ja som mama, ktorá hľadá dieťa.
Tak som už vyše roka mamou krásnej Katky.

Milý Bože, ďakujem Ti, za moju dcérku. Som veľmi rada, že si mi ju dal, a že môžeme byť spolu. Ozaj nepredvídateľné sú Tvoje plány s nami. Prosím Ťa, nech jej viem byť dobrou mamou. Požehnávaj a ochraňuj moju Katku. Ďakujem.


Počet zobrazení: 4412,  Datum vydání: 20.05.2009  11:03:24
Oáza pod Chorebem na poloostrově Synaj
 Tato slova Jana Pavla II. vedla o. Blachnického k myšlence velké evangelizace
"Ad Christum Redemptorem"
Modlitba na přímluvu služebníka Božího Františka Blachnického.

- Bože, Otče všemohoucí, děkujeme Ti za Tvého kněze, sluhu Božího Františka, kterého jsi neobyčejným způsobem obdařil milostí pevné víry, a který svůj život odevzdal k Tvé službě.

- Děkujeme Ti za to, že jsi mu dovolil vroucně milovat Tvou církev a porozumět nejhlubší zásadě její životnosti a plodnosti, kterou je snoubenecké odevzdání sebe v lásce Tvému Synu, podle vzoru Neposkvrněné, Matky církve.

- Děkujeme Ti také za to, že skrze tvého kněze vzniklo v Polsku Hnutí Světlo-Život, které touží vychovávat své účastníky k odevzdání a dávání sebe, a tím přispívat k růstu živých společenství církve.

- Buď velebený Bože, v služebníku Božím Otci Františkovi, v jeho životě a díle a oslav své jméno, uděl mi na jeho přímluvu milost ....., o kterou s pokorou prosím.

Amen.

 
 Tony Melendez hraje na kytaru bez rukou - nohama
a rozdává naději!

© Provincie Řádu minoritů v ČR,       Správce: o. Josef, email: ju@minorite.cz,       Webdesign: www.pudu.cz  (2021)